Jak będziecie zarabiać kiedy roboty zamienią Was

Jak będziecie zarabiać kiedy roboty zamienią Was

Gospodarka postindustrialna

Niedawno przeczytałem niezwykłe ciekawy artykuł: Generacja Freelancerów: Dla czego Startup-y i przedsiębiorstwa muszą zwracać uwagę w którym potwierdzają się moje pomysły na temat wyścigów w kierunku trendów, rozwoju i możliwości które będą kształtować przyszłość.

Nie zgadzam się z tym, że Freelance generacja

Nie jest

Niszczącą wiarą millennial-ów, że zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu przynosi bezpieczeństwo, wyhodowała bardzo specyficzne okoliczności. Doprowadziło to do wzrostu liczby osób z tendencją do wspierania samego siebie, aby odnieść sukces, wykorzystując swoje umiejętności w sposób przedsiębiorczy.

One widzą większe wynagrodzenia zbiegające się z większą swobodą i lepszymi profitami

 

To jest pokolenie przedsiębiorcze

Freelancer nie przekazuje mnóstwa niezbędnych umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu. Musisz teraz przyjąć każdy aspekt przedsiębiorczego nastawienia, aby odnieść sukces; czy to w sposobie, w jaki sprzedajesz swoje umiejętności i usługi, czy też wykorzystujesz możliwości niszowe i rozwijasz je w ogromne możliwości sukcesu.

Istnieje kilka niewiarygodnych faktów dotyczących kierunku, w którym idzie zatrudnienie

 

To bez wątpienia wiek startupu

Niezależnie od tego, czy spojrzysz na liczbę jednorożców przelatających przez barierę wartości $1mld, czy na liczbę tworząncych firm, w żadnym momencie w historii nie było łatwiejsze, bardziej modne lub dostępne, aby uruchomić startup lub pracę dla kogoś, kto ma.

Zamiast budowania długofalowej kariery, millennial-y ufają sobie, że sami mogą wyznaczyć własne ścieżki poprzez kultywowanie profesjonalnej sieci, za pomocą której mogą liczyć na wsparcie i zatrudnienie.

W przeciwieństwie do linearnych karier, jakie podjęli ich rodzice, kierując się nieoczekiwaną fortuną, one wykorzystują różnorodność i możliwości, jakie może przynieść przedsiębiorcze podejście do zatrudnienia.

Rozkwitają dzięki różnorodnym umiejętnościom, jakie posiadają i szansom, których szukają, które nigdy by nie znaleźli ich.

 

Są właścicielami własnego losu

Bez względu na to, czy jesteś etatowym pracownikiem, wykonawcą czy freelancerem, w najlepszym interesie leży zwrócenie uwagi na rozwój pokolenia przedsiębiorczego. Zmiany, o których tutaj mowa, będą miały dalekosiężne konsekwencje dla ogólnej siły roboczej.

Niezależnie od tego, czy firmy międzynarodowe wykorzystują podejście startup-owe do zatrudnienia, dla zwiększenia produktywności od projektu do projektu, czy też nie, przedsiębiorcze podejście do zatrudnienia ma tu pozostać i oto dlaczego:

 

Możliwość udziału

Szansa na przedsiębiorczość nigdy nie była tak wielka ze względu na rozwój technologii, umożliwiając globalne siły robocze i komunikacje, umożliwiając każdemu dostęp z i do dowolnego miejsca.

Patrząc na to z alternatywnego punktu widzenia, gospodarka postindustrialna jest również czynnikiem nadającym możliwości

To zapewnia kulturam, gendernym i społecznym klasam historycznie dyskryminowanym, zabronionym lub niezdolnym możliwość uczestnictwa i progresji.

 

Rozwój technologii zrobił wielki wkład polepszenie pracy zdalnej, która umożliwia pracę każdemu i wszędzie

Możesz nie tylko pracować w domu, także możesz cieszyć się większą elastycznością prowadzącą do korzystnej równowagi między życiem zawodowym a życiem osobistym, dzięki której zapobiegniesz 9-5 letniego stylu życia. Postindustrialna gospodarka nie tylko zwęziła świat poprzez łączność, także doprowadziła do powstania nowej siły roboczej, która nigdy wcześniej nie była brana pod uwagę.

 

Przeszłość – Postinternetowgo wybuchu 

ETSY i eBay są przykładem dwóch platform, które stworzyły pokolenie mikroprzedsiębiorstw i które wykazali bezprecedensowy wzrost “homeprzedsiębiorców”.

Kobiety, które historycznie musiały zostać w domu, po raz pierwszy były w stanie prowadzić działalność w czasach, które im odpowiadały

To dało to dostępny dochód kobietom, nastolatkom i mężczyznom na całym świecie, którzy mogli sprzedać swoje dobra lub produkty na niemal nieograniczonym rynku. Wybuch internetu skierował piłkę w kierunku rozwoju, który obecnie obserwujemy i co nastąpi.

 

Teraźniejszość – Platformy Mobilne

Następnym logicznym krokiem w rozwoju z eBay i ETSY jest wykorzystanie platformy mobilnej dla zysków finansowych, która zaczęła rozkwitać od czasu pierwszego iPhone’a.

 

To umożliwia zarabianie bez zobowiązań i wymagań 

Tam, gdzie rewolucja przemysłowa umożliwiła zatrudnienie niespotykanej liczby kobiet i dzieci w liniach produkcyjnych – platformy mobilne umożliwiły dokładnie tę samą zmianę, ale z bezpieczeństwem własnego domu.

Stanowią one bezpieczną okazję dla ogromnej liczby ludzi do szukania rzeczy, które ich interesują, nagradzając ich finansowo za ich udział.

Zbyt długo platformy mobilne wykorzystywały sieć użytkowników, danę których używali we własnych interesach, nie oddając nic w zamian, ale teraz zaczynamy dostrzegać powstawanie firm, które równoważą równowagę

 

Jesteś informacją, dane i ogólne zaangażowanie na Facebooku jest wyceniony na około $128 za użytkownika, ale dlaczego nic z tego nie zyskasz?

Jest to oczywiście proste pytanie, które nie uwzględnia faktu, że firma ma akcjonariuszy, pracowników do opłacenia i nowe produkty, ale dlaczego twoje życie osobiste powinno iść do kieszeni innych?

Następna rewolucja w telefonii komórkowej, mediach społecznościowych i technologii spowoduje pojawienie się rekompensaty za spełnienie i wkład

 

Przyszłość – pełny globalny udział

W miarę postępów w globalnie połączonym świecie obserwowaliśmy przenikanie możliwości przy coraz mniejszej dyskryminacji

To zabrało trochę czasu, aby rozprzestrzenić się na biedniejsze narody z powodu braku infrastruktury technicznej, ale nawet to zaczyna się zmieniać, ponieważ techniczni giganci, tacy jak Google, chcą połączyć z Internetem nawet najbardziej odległe plemiona w Afryce.

W co wierzę i mam nadzieję, że gospodarka postindustrialna umożliwia niezależność na skalę nie widzianą od czasu zniesienia niewolnictwa. 

Jest bezprecedensowa możliwość skorzystania z niemal nieograniczonej puli wiedzy i mam nadzieję, że dostrzeżemy początek rewolucji włączenia.

Niezależnie od tego, czy stanowi to drogę do zatrudnienia dla represjonowanych na Bliskim Wschodzie, edukacji dla najbardziej wiejskich częściej Afryki, czy zapewnia bezstronne informacje dla tych, których wiadomości są krytykowane, postindustrialny cel gospodarczy powinien być o wiele głębszy, niż popełniać kieszenie CEO tak jak właściciele fabryk w rewolucji przemysłowej.

Internet musi zniweczyć pozostałe granice i umożliwić dalsze powstawanie globalnej siły – Globalnej generacji przedsiębiorczości. 

 

Obejmij technologię, przyjmij zmianę i zaakceptuj prawdę, że wszyscy będziemy dla niej lepsi

Mamy nadzieję

 

Źródło: How you will Earn Money When Robots Replace you

Zostaw komentarz

Możesz zalogować się aby nie wypełniać dodatkowe pola.